Історія проведення

Підвищення рівня підготовки бакалаврів і магістрів в нашому університеті базується на удосконаленні освітніх програм з урахуванням сучасних цифрових технологій в будівництві. ХНУБА вже декілька років випускає бакалаврів і магістрів з навичками ВІМ-технологій, але ж потреба у таких фахівцях зростає все більше. Разом з тим, важливим є обмін інноваціями з впровадження ВІМ в освітньо-проєктно-виробничому середовищі.

Першою безперечно вдалою спробою здійснення такого обміну було проведення 6 лютого 2020 р. у ХНУБА Першого регіонального семінару «ВІМ-технології: досвід та перспективи впровадження». Його результати дали поштовх не тільки для змін у освітніх програмах студентів, але ж і створили корисну творчу атмосферу для учасників з різних сфер будівництва.

За багаточисельними проханнями минулорічних та нових учасників українського ВІМ-співтовариства назріла необхідність щорічного проведення такого заходу, і для інтенсифікації процесу просування ВІМ в освіту, проєктування та виробництво ми запланували розширити масштаб заходу та організувати Всеукраїнську науково-практичну конференцію «BIM-технології в будівництві: досвід та інновації» за участю іноземних фахівців.

Перша конференція відбулась 18‒19 березня 2021 р., в якій університет став платформою для обміну досвідом та інноваціями у середовищі ВІМ між проєктними, вишукувальними, виробничими, будівельними, керуючими компаніями та підприємствами, державними експертними та контролюючими установами, науково-дослідними організаціями та закладами освіти.

Для організації роботи в рамках взаємозв’язку «наука-практика» були залучені партнери університету з працевлаштування випускників і впровадження BIM-технологій в освітній процес «БІМПРУВ»«ВЕК-ЮА»«GENPRO» та «UABIM». Значну підтримку в цьому напрямку надали «Навігаційно-геодезичний центр» та «УКРГІДРОПРОЕКТ».

Захід відбувся у змішаному очно-дистанційному форматі. Локацією очного формату стала оновлена конференц-зала ХНУБА. Он-лайн слухачі могли переглянути трансляцію на YouTube. В рамках пленарного засідання були заслухані концептуальні доповіді, а формат другого дня конференції передбачав обмін досвідом між провідними організаціями, які займаються проєктуванням у BIM середовищі.

Зацікавленість до участі у конференції виявили освітні установи і профільні організації з усієї України. Загальна кількість учасників та гостей конференції перевищила 260 чоловік.

На конференції було представлено 20 закладів освіти з Києва, Харкова, Львова, Полтави, Кривого Рогу, Сум, Івано-Франківська, Дніпра, Одеси, Вінниці, Рівного, Прилук, Кам’янська та Сєверодонецька. Закордонним досвідом з впровадження BIM-технологій в освітній процес поділились фахівці з всесвітньо відомого у цій галузі університету ZIGURAT (Барселона, Іспанія).

Важливим фактом була участь у заході великої кількості проєктних, будівельних та науково-дослідних установ, серед них: «Трест Житлобуд-1», «Житлобуд-2», «Ковальська», «ІБК «АВАНТАЖ», «Житлобуд-3», «Строй Сіті», «НДІБК», «ІПІТ», «Академія», «Інженерне бюро професора Катценбаха та партнери – Україна», «BIMspirit», «IT Distribution», «Найс Проект», «ЕНЕРГО ІНЖИНІРІНГ», «Екополімер», «Спецтехномоніторинг», «Credo-Dialogue», «Віст-м», «Палада», «Пайл Тест Сістемс», «Мергель Трейд», «Урбаністика Хаб», «GASH», «Альтіс-Констракшн».

Доповідачі від Мінрегіону України та «УКРДЕРЖБУДЕКСПЕРТИЗА» надали чітке розуміння – інформаційне моделювання будівель стає невід’ємною частиною української будівельної галузі. Україна швидкими темпами розвиває BIM та запроваджує підтримку на державному рівні. Цьому значно сприяє досвід роботи українських BIM-компаній над проєктами для країн Євросоюзу та США, де дані технології застосовуються більше 10 років, що було відображено у доповідях «ВЕК-ЮА», «GENPRO» та «UABIM». Вони також показали, що напрям BIM-технологій розвивається по схожій траєкторії з IT-сектором, і затребуваність висококваліфікованих спеціалістів в цій галузі буде з кожним роком тільки зростати. Такі тенденції обумовлюють необхідність внесення змін до освітніх програм з архітектурно-будівельних спеціальностей та створення умов для підвищення кваліфікації фахівців будівельної галузі.

Як і в IT-сфері, робота в BIM середовищі – це необхідність знання можливостей програмних комплексів та їх інтеграції між собою, що було окреслено представниками «ЛІРА САПР», «СКАД СОФТ» та «GENPRO». Не стояли осторонь і науковці ХНУБА, вони презентували власні розробки, що передбачають запровадження BIM-технологій та технологій з інформаційного моделювання міст (City Information Modeling), які роблять більш зручним та ефективним управління містами. Це дозволило залучитись підтримкою Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради в напрямку розвитку інформаційної моделі нашого міста.

Впевнені, що щорічне проведення конференції сприятиме застосуванню BIM-технологій в освітньому процесі та широкому їх впровадженню в будівельній галузі України.

Матеріали першої конференції 2021 р.

Інформаційний лист: завантажити
Посилання на трансляцію першого дня конференції: 
Посилання на трансляцію другого дня конференції: 
Програма конференції
Матеріали конференції
Сертифікати учасників

Також можна переглянути:

Взяти участь

Оргкомітет

Порядок роботи

Секції

Контакти

 
CallbackПерезвоните
мне!

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/zakaztov/data/bin-tmp) in Unknown on line 0